قیمت ضایعات آلومینیومی دچار نوسانات زیادی شد

رشد قیمت شمش خالص آلومینیومی در بورس کالا، رشد قیمت آلومینیوم در LME و کاهش میزان تقاضا، به عنوان عوامل تاثیرگذار بر قیمت‌گذاری ضایعات آلومینیوم، باعث شده نوسانات زیادی در بازار به وجود آید، به نحوی که کاهش ۲٫۸ درصدی قیمت قوطی رانی و رشد ۳٫۶ درصدی سفاله آلومینیوم خشک طی هفته اخیر رخ داد.

 پنج‌شنبه ۲۶ دی ماه، قیمت برخی از ضایعات آلومینیومی به دلیل رشد قیمت شمش خالص آلومینیومی در بورس کالا، رشد قابل توجهی داشته و این روند صعودی در نوسانات قیمتی برخی از قراضه‌های آلومینیومی چشمگیر بود، به گونه‌ای که قیمت سفاله آلومینیوم خشک افزایش ۳٫۶ درصدی را تجربه کرد البته کاهش میزان تقاضا برای خرید ضایعات آلومینیومی در افت قیمت برخی از ضایعات آلومینیومی تاثیرگذار بود.

افزایش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی طی یک هفته

همان‌طور که در نمودار ۱ آمده است، سفاله آلومینیوم خشک ضایعاتی است که بیشترین رشد قیمت را طی یک هفته داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه ۲۶ دی ماه، رشد ۳٫۶ درصدی را نسبت به هفته گذشته (پنج‌شنبه ۱۹ دی ماه) تجربه کرد و از ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم به ۱۴ هزار و ۸۲۰ تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت.

زینک، پنج‌شنبه ۲۶ دی ماه، به ۲۱ هزار و ۸۶۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که نسبت به هفته گذشته (پنج‌شنبه ۱۹ دی ماه)، ۱٫۲ درصد رشد را تجربه کرد. گفتنی است که قیمت این نوع ضایعات هفته گذشته، ۲۱ هزار و ۶۱۰ تومان به ازای هر کیلوگرم بود. به این ترتیب همانگونه که قیمت‌گذاری‌ها نشان می‌دهد، زینک، دیگر ضایعاتی است که طی یک هفته رشد داشته است.

پروفیل شاخه، سومین ضایعاتی است که بیشترین افزایش قیمت را طی یک هفته داشت، به گونه‌ای که ۰٫۵ درصد نسبت به هفته گذشته یعنی پنجشنبه ۱۹ دی ماه، رشد قیمت را تجربه کرده و از ۱۹ هزار و ۷۹۰ تومان به ازای هر کیلوگرم، به ۱۹ هزار و ۸۸۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

افزایش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی طی یک روز

سفاله آلومینیوم خشک ضایعاتی است که بیشترین رشد قیمت را طی یک روز داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه ۲۶ دی ماه، رشد ۰٫۷ درصدی معادل ۱۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم، را نسبت به روز گذشته (چهارشنبه ۲۵ دی ماه) تجربه کرد و از ۱۴ هزار و ۷۲۰ تومان به ازای هر کیلوگرم به ۱۴ هزار و ۸۲۰ تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت.

آلومینیوم ظرفی دومین ضایعاتی است که بیشترین رشد قیمت را طی یک روز داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه ۲۶ دی ماه، رشد ۰٫۵ درصدی را نسبت به روز گذشته تجربه کرد و از ۲۰ هزار و ۳۶۰ تومان به ازای هر کیلوگرم به ۲۰ هزار و ۴۶۰ تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت.

رادیات آلومینیوم نیز ضایعاتی بود که طی یک روز رشد داشت. قیمت رادیات، پنج‌شنبه ۲۶ دی ماه، به ۱۵ هزار و ۹۹۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که نسبت به روز گذشته، ۰٫۳ درصد رشد را تجربه کرد. گفتنی است که قیمت این نوع ضایعات روز گذشته، ۱۵ هزار و ۹۴۰ تومان به ازای هر کیلوگرم بود.

کاهش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی در یک هفته

همانطور که در نمودار ۲ آمده است، قوطی رانی ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را طی یک هفته داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنجشنبه ۲۶ دی ماه، افت ۲٫۸ درصدی را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد و از ۱۳ هزار و ۶۹۰ تومان به ازای هر کیلوگرم به ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش یافت.

رادیات آلومینیوم دومین ضایعاتی که بیشترین کاهش قیمت را در یک هفته داشته است. قیمت رادیات، پنج‌شنبه ۲۶ دی ماه، به ۱۵ هزار و ۹۹۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که نسبت به هفته گذشته، ۲٫۶ درصد افت را تجربه کرد. گفتنی است که قیمت این نوع ضایعات هفته گذشته، ۱۶ هزار و ۴۲۰ تومان به ازای هر کیلوگرم بود.

آلومینیوم خشک سومین ضایعاتی است که بیشترین افت قیمت را طی یک هفته داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه ۲۶ دی ماه، افت ۲٫۲ درصدی را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد و از ۱۶ هزار و ۷۱۰ تومان به ازای هر کیلوگرم به ۱۶ هزار و ۳۵۰ تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش یافت.

کاهش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی در یک روز

قوطی رانی ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را طی یک روز داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنجشنبه ۲۶ دی ماه، افت ۰٫۷ درصدی را نسبت به روز گذشته تجربه کرد و از ۱۳ هزار و ۳۹۰ تومان به ازای هر کیلوگرم به ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش یافت.

آلومینیوم نرم، دومین ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را طی یک روز داشته است، به گونه‌ای که ۰٫۶ درصد نسبت به روز گذشته یعنی چهارشنبه ۲۵ دی ماه، رشد قیمت را تجربه کرده و از ۱۹ هزار و ۴۱۰ تومان به ازای هر کیلوگرم، به ۱۹ هزار و ۳۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

سفاله آلومینیوم نرم سومین ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را طی یک روز داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنجشنبه ۲۶ دی ماه، افت ۰٫۲ درصدی را نسبت به روز گذشته تجربه کرد و از ۱۲ هزار و ۴۴۰ تومان به ازای هر کیلوگرم به ۱۲ هزار و ۴۲۰ تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش یافت.

قیمت فویل آلومینیوم

منبع:  آلومینوم فویل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست